Gebze Zayıf Akım Elektronik Hizmetleri

Gebze Zayıf Akım Elektrik

Gebze zayıf akım elektrik, kişiler için mal ve can kaybına neden olabilecek elektrik tesisatlarına verilen isimdir. Firmamız zayıf akım elektrik konusunda hizmet vermektedir. Zayıf akımı sistemleri elektrik akımı taşımayan oldukça önem verilmesi gereken elektrik tesisatlarıdır. Zayıf akım sistemleri genellikle zil, alarm sistemleri ve anten gibi cihazlarda aktifliği sağlamak için kullanılmaktadırlar. Zayıf akım sistemlerinde gerilim oldukça düşüktür. Bu nedenle çarpma riski bulunmamaktadır. Zayıf akım sistemlerine genellikle insanı çarpmayan elektrik sistemleri de denmektedir. İnsanlar için hiçbir tehlikesini bulunmamaktadır. Zayıf akım sistemleri genellikle güvenlik amacıyla kullanılan sistemler olduğu için elektronik güvenlik sistemleri ile karıştırılabilmektedir. Ancak elektronik güvenlik sistemleri zayıf akım elektrik sistemlerinin bir alt dalı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gebze zayıf akım elektrik konusunda birçok hizmeti bünyesinde barındırmaktadır. Başlıca zayıf akım elektronik hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir:

  • Alarm kamera sistemleri.
  • Network kamera sistemleri.
  • Yangın algılama sistemleri.
  • Fiber altyapı sistemleri.
  • Anons ve ses sistemleri.
  • Kartlı geçiş sistemleri.
  • Telefon ve haberleşme sistemleri.
  • Bekçi tur sayaçları.

Firmamızın vermiş olduğu zayıf akım hizmetlerinin oldukça çeşitli olduğu görülmektedir. Bu hizmetler günümüzde sıklıkla tercih edilen hizmetler arasında yer almaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak için web sitemizi ziyaret ederek teklif al butonu ile bizlere ulaşabilirsiniz. Bu sayede süreç ve fiyatlandırma ile ilgili bilgilere kısa bir sürede ulaşmak mümkün olacaktır. Web sitemiz son derece kullanışlı bir şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca Akkarsan Endüstriyel Elektrik firmamıza ulaşmak için web sitesinde bulunan iletişim seçeneklerinden herhangi biri seçilebilmektedir.

Zayıf Akım Sistemleri ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Gebze zayıf akım elektrik, günümüzde nesnelerin internet kavrayabilmeleri açısından haberleşme ağına bağlanan sistemeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Teknolojideki gelişmelerle birlikte zayıf akım elektrik sistemleri günden güne kendini geliştirmektedir. Zayıf akım sistemleri kişilerin ve binaların ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Binalardaki farklılık nedeniyle kullanılacak olan zayıf akım elektrik sistemlerinde de farklılık oluşacaktır.

Kurulan sistemlerin güvenli ve uzun ömürlü kullanılabilmeleri için; öncelikle kullanılacak olan ürünün kalitesi ve uygun şartları taşıyıp taşımadığı, sistemleri yapacak olan kişilerin uzmanlığı, kurulan sistemlerin düzenli olarak kontrol edilmesi ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Yasalar gereği bu bakımların zorunlu olarak yapılması zorunlu hale getirilmiştir.

Zayıf Akım Kablo Seçim Kriterleri

Gebze zayıf akım elektrik kullanımı günden güne artış gösteren elektrik sistemleri arasında yer almaktadır. Zayıf akım kablolarının kullanım alanlarına göre belli başlı özellikler taşıması gerekmektedir. Zayıf akım kablo seçimi yapılırken kablonun kalitesine önem vermek oldukça önemlidir. Zayıf akım elektik sisteminin daha uzun soluklu kullanılması açısından büyük önem taşımaktadır. Kablolara yangın testi yapılmış olması gerekmektedir. Bu sayede zayıf akım elektrik sistemlerinin kullanımı daha güvenli hale gelecektir. Zayıf akım kablo çeşitleri; kontrol kabloları, yangına dayanıklı kablolar, koaksiyel kablolar, bileşik ve CCTV kablolar, BUS kablolar, dahili telefon ve yangın alarm kabloları, enerji ve tesisat kabloları, ses ve gürültü kabloları, gemi kabloları ve enerji ve tesisat kablolarıdır. 

Kategoriler